Zwierzęta w Japonii

Kiedy myślisz o Japonii, zwierzęta prawdopodobnie nie są pierwszą rzeczą, która przychodzi ci do głowy. Chociaż kwestie takie jak kultura i technologia mogą znajdować się wyżej na liście tematów do dyskusji, japońska przyroda jest równie niesamowita. Dzięki rozległym pasmom górskim, gęstym lasom i wyjątkowym cechom geograficznym Japonia jest domem dla dobrze prosperującej i zróżnicowanej populacji dzikich zwierząt. W rzeczywistości w krainie wschodzącego słońca potwierdzono ponad 90 000 gatunków zwierząt! Poniżej przygotowaliśmy listę 20 najfajniejszych zwierząt w Japonii. Oznacza to, że jeśli rozważasz wizytę lub pracę w Japonii, będziesz miał trochę wiedzy na temat najciekawszych zwierząt w Japonii, a także gdzie je znaleźć. Obejmuje to słodkie, niebezpieczne i dziwne!

Piki

Klasyfikacja zwierząt: Ssak

Średni rozmiar: 15 cm

Należące do rodziny królików piki to małe dzikie zwierzęta w Japonii z okrągłymi uszami i bez ogona. Wydają wysoki, gwiżdżący dźwięk i są czasami nazywane gwiżdżącymi zającami. Piki żyją w zimnym klimacie na całym świecie, więc japońskie góry są dla nich idealne. Zwykle można je znaleźć na skalistych obszarach w górach, gdzie żyją w szczelinach skał. Te urocze zwierzęta roślinożerne żywią się głównie liśćmi i łodygami roślin, a czasami jedzą takie rzeczy, jak mech i grzyby. Wiele osób spekuluje, że pika jest inspiracją dla postaci Pikachu ze względu na podobne imię. Producent twierdzi jednak, że to nieprawda.

Latający lis Ryukyu

Klasyfikacja zwierząt: Ssak

Rozmiar: 1,2 – 1,4 m

Latający lis to gatunek megabata charakteryzujący się długim i wełnistym futrem. Te duże nietoperze można spotkać w lasach i na bagnach. Mają rozpiętość skrzydeł około 1,2 – 1,4 m! Są samotnymi i nocnymi japońskimi zwierzętami, zwykle wychodzą tylko w nocy, aby znaleźć pożywienie. Jeśli chcesz spróbować je znaleźć, prawdopodobnie będziesz potrzebować japońskiego przewodnika po dzikiej przyrodzie. Będziecie mogli je zlokalizować na Wyspach Daitō, Wyspach Tokara, Wyspach Osumi, Wyspach Miyako, Wyspach Yaeyama i Wyspach Okinawa.

Czerwone pandy

Klasyfikacja zwierząt: Ssak

Średni rozmiar: 60 cm

Panda czerwona to uroczy ssak wielkości kota domowego. Żywi się głównie bambusem, ale zjada także jaja, ptaki i owady. Samotne zwierzę, rzadko znajdziesz watahę czerwonych pand na wolności. Są również bardzo zagrożone, więc można je zobaczyć tylko w zoo w Japonii. W szczególności Zoo Nishiyama w Sabae City. Panda czerwona jest oficjalnym zwierzęciem tego miasta.

Krowy morskie

Klasyfikacja zwierząt: ssak morski

Średni rozmiar: 2,6 m

Znane również jako krowy morskie, krowy morskie są jednymi z najbardziej niesamowitych zwierząt w Japonii. Te delikatne olbrzymy mogą ważyć nawet 450 kg. Z wyglądu przypominają manaty, spędzają swoje dni głównie jedząc trawę morską z dna morskiego. W rzeczywistości są jedynym całkowicie morskim ssakiem, którego dieta składa się wyłącznie z trawy morskiej. Podobnie jak drzewo, możesz oszacować ich wiek na podstawie liczby słojów na kłach! Japońskie krowy morskie można znaleźć w wodach otaczających wyspę Okinawa. Są rzadkim i krytycznie zagrożonym gatunkiem; są chronione przez prawo japońskie jako zabytki kultury.

Serau kędzierzawy

Klasyfikacja zwierząt: Ssak

Średni rozmiar: 80 cm

Serow, występujący głównie w gęstych japońskich lasach w północnym i środkowym Honsiu, jest narodowym symbolem Japonii. Rodzimym zwierzęciem japońskim jest koza-antylopa z krzaczastym futrem i zakrzywionymi rogami. Zjadają liście, pędy i żołędzie. W XX wieku polowano na nie prawie do wyginięcia. Ustawa uchwalona w 1955 roku chroni je teraz jako pomniki narodowe. Ze względu na swoją pewność stąpania kojarzą się z szczęściem w zdawaniu egzaminów. Japońscy studenci często kupują talizmany z odciskiem kopyt serowa, aby dodać im szczęścia na egzaminach.

Azjatyckie szerszenie

Klasyfikacja zwierząt: owad

Średnia wielkość: 3,5 – 5 cm

Szerszeń azjatycki jest jednym z największych szerszeni na świecie i jednym z najwstrętniejszych dzikich zwierząt w Japonii! Dorastające do 5 cm długości z demonicznym żądłem wypełnionym silnym jadem, są również znane jako szerszenie mordercy. Choć bardzo bolesne, pojedyncze użądlenie zwykle nie jest śmiertelne. Wiele użądleń może jednak kogoś zabić, nawet jeśli nie jest uczulony. Znane są nawet z tego, że w niektórych przypadkach rozpylają jad w oczy swoich ofiar. Paskudny! Zwykle występują w niskich górach i lasach, ale mają tendencję do zakładania gniazd w pobliżu obszarów rolniczych i mogą stanowić zagrożenie dla rolników. Często zakładają gniazda w dziurach w ziemi wykopanych przez inne zwierzęta. W niektórych japońskich wioskach górskich ludzie smażą i jedzą jaja szerszeni jako przysmak! A w regionie Chubu są spożywane jako przekąski lub używane jako składnik napojów. Spróbowałbyś tego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *