Czego nie wiesz o rodzie smoka?

1.Autor powieści  George R.R. Martin, czerpał inspirację do fabuły House of the Dragon z angielskiej wojny domowej z XII wieku. Szczególnie interesowała go bitwa o tron, która rozegrała się między córką króla Henryka I Matyldą a jej kuzynem Stefanem.
2.Premiera miała prawie 10 milionów widzów. Oszałamiająca liczba oficjalnie sprawia, że House of the Dragon jest najczęściej oglądaną premierą serialu w historii HBO.
3.Tron został przeprojektowany na potrzeby prequela. Jeśli to kultowe siedzenie wygląda inaczej, to jest ku temu powód. Aby lepiej pasować do opisu tronu w powieściach George’a R.R. Martina, nowy rekwizyt został zaprojektowany tak, aby był większy i asymetryczny.
4.Sztylet Viserysa to ukłon w stronę „Gry o tron”. Prawdziwi fani GoT rozpoznaliby ten sztylet wszędzie. Wcześniej był używany w jednej z najważniejszych scen ostatniego sezonu. Żadnych spoilerów, ale podpowiedź: To dotyczy Aryi.
5.Niektóre postacie wydają się starsze niż w książkach. Na przykład Milly Alcock miała 21 lat, kiedy grała w serialu 15-letnią księżniczkę Rhaenyrę Targaryen – ale w książkach postać miała zaledwie 9 lat w tym samym momencie fabuły.

6.Cały ogień, który widzisz, jest prawdziwy. „Ponieważ na tym świecie nie ma elektryczności, wszystko jest oświetlone ogniem” – powiedziała Milly Alcock The Hollywood Reporter.
7.Obsada musiała nauczyć się fałszywego języka.Matt Smith powiedział , że to połączenie łaciny i arabskiego: „Pomyślałem, kiedy czytam tak wiele z tych scen, 'O Boże, to będzie bolesne’. Ale naprawdę podobały mi się te sceny”. Mówi, że język wydobył bardziej naturalną stronę osobowości jego postaci.
8.Do całej obsady wysłano podpisane kopie książki George’a R.R. Martina.
9.Do scen ze smokami wykorzystano mechaniczne maszyny przypominające byki. Milly Alcock powiedziała fanom na Comic Con, że maszyny przypominają jej to, co można znaleźć w barze lub pubie. Dodaj uprząż i unieś się sześć stóp nad ziemią.
10.W całej serii będzie 17 smoków.
11.Zdjęcia do serialu trwały 10 miesięcy.
12.Sfilmowany został ślub Alicent i Viserysa, ale został wycięty z serialu.
13.Każdy odcinek pierwszego sezonu House of the Dragon kosztował około 20 milionów dolarów.
14.Seria ma aprobatę George’a R.R. Martina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *