Chomik, który pokonał Bitcoina, S&P 500, a nawet Warrena Buffeta

Niedawno rynek kryptowalut obiegła niecodzienna wiadomość – chomik o imieniu Pan Goxx w bardzo krótkim czasie pomnożył własny majątek o całe 30%. Wynik ten pozwolił mu pobić rezultaty uzyskane przez znane, renomowane firmy oraz przedstawicieli handlowych ze świata aktyw cyfrowych, np. Bitcoin, S&P 500 czy Berkshire Hathaway Warrena Buffetta.

Pan Goxx, czyli chomik handlujący kryptowalutami

Pierwsze wzmianki o chomiku handlującym kryptowalutami pojawiły się 12 czerwca tego roku, kiedy to Pan Goxx zaczął prowadzić swoje inwestycje z majątkiem wysokości 390 USD. W jaki sposób kieruje samodzielnie taką działalnością? W swojej klatce w dziale high-tech w Niemczech posiada specjalne biuro, łączące jego siedlisko z komputerem. Po wyborze jednej z około 30 kryptowalut gryzoń biegnie w swoim „kole intencji”, a następnie podróżuje przez jeden z dwóch tuneli decyzyjnych, czyli tunel „kup” lub tunel „sprzedaj”. Jako dowód, od lipca opiekun inwestycyjny Pana Goxxa transmituje sesje handlowe chomika na żywo, nagrania dostępne są na platformie Twitch.

Pan Goxx zdołał powiększyć swój ogólny portfel aktywów do 580 USD. Jednakże, spadki w wartościach akcji spowodowały, że ostatecznie osiadł na poziomie 498 USD. To imponujący wynik przychodów w niecałe trzy miesiące – zwłaszcza dla gryzonia.

Pan Goxx gotowy do zapłaty podatku

Na obecną chwilę, Pan Goxx powiększył swój majątek o 50%, podczas gdy jego konkurenci radzili sobie o wiele gorzej, np. światowej sławy Bitcoin zdobył 41% przyrostu. Może się to wydawać nieprawdopodobne, ale statystyki nie kłamią – chomik porusza się w świecie kryptowalut sprawniej niż niejedna wielka korporacja. Podczas wywiadu, partner biznesowy Pana Goxxa przyznał jednak, że jego zyski nie są jeszcze na tyle wysokie, by pokryć początkowe koszty zainstalowania urządzenia kierującego wyborami w klatce chomika. Oświadczył także, że Pan Goxx to gryzoń biznesowy z honorem, dlatego liczy się również z odjęciem około 35% z ogólnej sumy zdobytych inwestycji i przeznaczeniem jej na zapłatę podatku.

Powyższy fakt nie ujmuje niczego z fenomenu chomika handlującego kryptowalutami. Co prawda, trzeba włożyć pracy, by Pan Goxx zaczął naprawdę zarabiać pieniądze. Opiekun oznajmia jednak, że handel cyfrowymi akcjami sprawia gryzoniowi ogromną radość, zwłaszcza wtedy, gdy niektóre z inwestycji w końcu stają się opłacalne.

Jeden komentarz do “Chomik, który pokonał Bitcoina, S&P 500, a nawet Warrena Buffeta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *