Jak namierzyć telefon bez zgody właściciela?

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach technologia daje nam prawdziwie nieograniczone możliwości. Rozwija się wszelka cyfryzacja, z której dobrodziejstw bardzo chętnie korzystamy. Obecnie w sieci można znaleźć odpowiedź na najbardziej nurtujące nas pytania i potrzeby. Nie da się ukryć, że coraz popularniejsze stały się usługi, które oferują namierzenie telefonu bez zgody właściciela. Dzięki temu możemy się dowiedzieć, gdzie obecnie znajduje się użytkownik telefonu, a także kiedy ostatnio logował się do sieci. Wobec tego jak namierzyć telefon bez zgody właściciela i czy tego typu praktyki są legalne?

Nie dajmy się oszukać- czyli fałszywe usługi namierzania telefonu

Zanim dowiemy się w jaki sposób można namierzyć telefon bez zgody właściciela, warto poświęcić chwilę na zweryfikowanie możliwości. Najczęściej po prostu wpisujemy w wyszukiwarkę Google odpowiednią frazę. W odpowiedzi pojawia się nam tysiące witryn, które teoretycznie taką możliwość oferują. W większości przypadków jednak to typowy scam. Dostęp do usługi można uzyskać jedynie wysyłając SMS, który jest niezwykle kosztowny. Jest to sprytny sposób na to, by wyłudzić dane od użytkownika lub po prostu zarobienie na jego naiwności. Warto więc na to uważać.

Jak namierzyć telefon bez zgody właściciela?

Przejdźmy teraz do kwestii namierzania telefonu bez zgody właściciela. Otóż istnieje kilka sposobów na to, by namierzyć telefon. Warto jednak pamiętać, że namierzony będzie sam aparat, a nie numer telefonu. Pierwszym sposobem jest pobranie na smartfon odpowiednich aplikacji. Niektóre z nich można zainstalować także na komputerze. Wśród aplikacji do namierzania można wyróżnić:

  • Prey- to całkowicie darmowa aplikacja, dzięki której możemy namierzyć telefon. Jest ona kompatybilna z praktycznie każdym systemem operacyjnym. Jedyne co trzeba zrobić, to zarejestrować się na stronie producenta. Jeśli telefon zostanie zgubiony lub skradziony, aplikacja prześle przez sieć sygnał, który pozwoli na zlokalizowanie telefonu.
  • Airdroid- to kolejna aplikacja pozwalająca na namierzenie telefonu. Jest to aplikacja płatna, która wymaga również rejestracji. Umożliwia ona wiele funkcjonalności w zakresie np. zdalnego uruchomienia aparatu telefonu. To co jest jednak najważniejsze to fakt, że pomoże ona namierzyć aparat.

Warto wiedzieć, że takich aplikacji można znaleźć wiele więcej zarówno w AppleStore jak i w GooglePlay. Z kolei jednym z lepszych sposobów na namierzenie telefonu bez zgody właściciela jest Kontrola Rodzicielska. Oczywiście- jak sama nazwa wskazuje- ma ona umożliwić zlokalizowanie telefonu dziecka, ale można wykorzystać ją także w wielu innych sytuacjach. Kontrola Rodzicielska to jeden z elementów pakietów dla urządzeń mobilnych. Umożliwia ona zdalną lokalizację smartfona. Jednym z ciekawszych sposobów jest również moduł antykradzieżowy. Dzięki niemu bardzo prosto można zlokalizować skradziony lub zagubiony telefon poprzez serwis Google Maps.

Czy namierzanie telefonu bez zgody właściciela jest legalne?

Polskie prawo nie definiuje jednoznacznie, że tego typu praktyki są nielegalne. Z pewnością są one bardziej powiązane z kwestiami moralno-etycznymi. Wszystko oczywiście zależy od sytuacji. W momencie kiedy chcemy namierzyć telefon dziecka lub aparat, który został nam skradziony lub zagubiony, to oczywiście jest to jak najbardziej wskazane. W momencie jednak kiedy głównym celem jest namierzenie telefonu partnera lub partnerki bez jego zgody, wówczas do głosu dochodzi moralność oraz etyka. Praktyki te nie są nielegalne, jednak nie zawsze są one etycznie poprawne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *