Robot domowy od Amazon

Podczas jesiennych, przedpremierowych prezentacji produktowych, Amazon przedstawił swoje najnowsze produkty i gadżety technologiczne. Jednym z nich jest robot domowy o nazwie Astro. Na czym polega jego wyjątkowość?

Robot został zaprojektowany tak, by wyglądał na przyjaznego członka rodziny. Astro samodzielnie przemieszcza się po pomieszczeniach, dzięki zamontowanym kółkom, potrafi omijać przedmioty i podnosić lub opuszczać umieszczoną na górze kamerę niczym peryskop. Jest wyposażony w animowany, obrotowy ekran oraz asystenta głosowego firmy Amazon, dzięki czemu może udostępniać przypomnienia, i reagować na polecenia. Posiada wbudowany termostat i funkcję alarmu Alexa Guard oraz integrację z systemem zabezpieczeń domu Ring, a także kamerę, czujniki ruchu, głośniki i mikrofon. Wszystkie z opcji można w każdej chwili wyłączyć, istnieje również możliwość wyznaczania stref, które robot ma omijać.

Astro może być wykorzystany do sterowania inteligentnymi urządzeniami domowymi lub patrolowania domu podczas nieobecności właścicieli i alarmowania w przypadku pojawienia się niepokojących dźwięków. Można też go użyć do oglądania telewizji lub słuchania muzyki czy podcastów.

Cena robota to 999,99 dolarów. Data premiery nie została jeszcze ujawniona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *