Pan Lodowego ogrodu – recenzja

„Pan Lodowego Ogrodu” Jarosława Grzędowicza to powieść science-fiction, w której głównymi bohaterami są Vuko Drakkainen oraz Filar, młody książę Tygrysiego Tronu.

Vuko jest wyposażony w zdobycze najnowszej techniki, dzięki którym czyni z niego prawie nadczłowieka. Jego zadaniem jest odszukanie zaginionych naukowców z placówki badawczej, którą założono na obcej planecie Midgaard. Aby upodobnić się do lokalnych mieszkańców, Vuko zostaje poddany operacji oczu i przyjmuje lokalne imię Ulf Nitj’sefni. W jego mózg wszczepiono pasożytniczy grzyb – Cyfral. Podejmuje trudne wyzwanie, bowiem na planecie obecna jest magia i zamieszkuje ją antropoidalna cywilizacja.

Filar został jako ostatni potomek rodu wygnany z cesarstwa, po tym, jak doszło tam do przewrotu. Towarzyszy mu Brus, zaufany człowiek obeznany w sztuce walki i przetrwania, a wraz z nimi wyruszają w drogę, by szukać jego przeznaczenia. Po ich podróżach i licznych perypetiach obaj główni bohaterowie odnajdują się w Lodowym Ogrodzie i stają wspólnie do walki.

„Pan Lodowego Ogrodu” to powieść pełna akcji i zaskakujących zwrotów akcji. Autor pokazuje, jak trudne i niebezpieczne może być życie na obcej planecie oraz jakie ofiary czasami trzeba złożyć, by osiągnąć wyznaczone sobie cele. Książka napisana jest w ciekawy i przystępny sposób, nie pozbawiony lekkiego humoru, dzięki czemu czyta się ją z dużą przyjemnością. Grzędowicz zaskakuje czytelnika zarówno fabułą, jak i pomysłowością i ukazuje piękno i mroczne strony obcej planety. „Pan Lodowego Ogrodu” to lektura, która na długo pozostanie w pamięci.

Fabuła powieści toczy się przede wszystkim wokół wyścigu z czasem pomiędzy Vuko i Filar a złem. Podróż głównych bohaterów rozpoczyna się w mieście Rakor, gdzie Vuko rozpoczyna swoją walkę z siłami ciemności. Filar natomiast poszukuje swojego przeznaczenia, ucząc się wielu umiejętności od ludzi, których spotyka podczas swojej podróży. Przez kolejne miejsca, które odwiedzają, bohaterowie poznają wielu ludzi i opowieści o strasznych rzeczach, jakie zdążyły się wydarzyć w Lodowym Ogrodzie.

Gdy Vuko i Filar dochodzą do Lodowego Ogrodu, zachodzi w nim drobna zmiana. Bohaterowie muszą stawić czoła siłom ciemności, by je pokonać. Bez względu na to, jak wielkie i niebezpieczne wyzwania ich spotykają, Vuko i Filar zawsze pozostają wierni sobie i swojemu celowi. Jest to piękna historia o przyjaźni, odwadze, honorze i odpowiedzialności.

„Pan Lodowego Ogrodu” Jarosława Grzędowicza to powieść pełna magii, akcji i niespodziewanych zwrotów akcji. Autor w sposób przemyślany składa historię. Obaj główni bohaterowie musza stawić czoła siłom ciemności, wiedząc, że ich los zależy od ich własnych wyborów i ich odwagi. Jest to piękna opowieść o przyjaźni, honorze i odpowiedzialności, którą z zaciekawieniem czyta się do samego końca.

POLECANE KSIĄŻKI:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *